21 maja o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas.

Przydział sal

Po zebraniach zapraszany na "DRZWI OTWARTE" w godzinach 17:45-19:00

maj 20 2015 14:39:54 · Drukuj
KOSZYKARKI NAJLEPSZE W POLSCE!!!

Na zdjęciu od lewej: Weronika Papiernik (1C), Oliwia Arendt (1D), Natalia Gwizdała (1C), trener Krzysztof Janik, Magdalena Błysz (1B), Agnieszka Kozłowska (1D).

Uczennice Naszej Szkoły: Weronika Papiernik (1C), Natalia Gwizdała (1C), Magdalena Błysz (1B), Agnieszka Kozłowska (1D), Oliwia Arendt (1D) reprezentujące Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wywalczyły ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK. W finale pokonały MUKS Poznań 73:51 (19:11, 10:26, 22:7, 22:7). Nagrody indywidualne: MVP turnieju finałowego Weronika Papiernik, pierwsza piątka Magdalena Błysz. Trenerem zespołu jest Krzysztof Janik.

film - radość po zdobyciu MISTRZOSTWA POLSKI
film - wręczenie złotych medali

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Weronika Papiernik (1C) i Natalia Gwizdała (1C) zostały powołane do Reprezentacji Polski Juniorek (U-18 K)! Gratulujemy!

maj 18 2015 10:23:35 · Drukuj
Finał VII Festiwalu Kultury
28 kwietnia odbył się Finał VII Festiwalu Kultury. Na uroczystą galę zostali zaproszeni gimnazjaliści, goście, a także młodzież naszej szkoły, w tym laureaci II edycji „Mam Talent”. Ogółem nagrodzono 47 osób.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Komitetowi Rodzicielskiemu przy VIII LO; Panu Andrzejowi Półgrabskiemu - Prezesowi Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego; Dyrektorom Raifeissen Polbank: Pani Katarzynie Synorackieji Panu Maciejowi Domagalskiemu; właścicielowi restauracji Dolce Vita - Panu Jarosławowi Łukowskiemu, Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego; Pani Renacie Niedźwieckiej - Kierownikowi Biura Promocji Miasta Bydgoszczy za zasponsorowanie nagród dla młodzieży.

VII Festiwal Kultury odbył się pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

maj 12 2015 20:20:36 · Drukuj
KLASA 1D NAJLEPSZA
1D ZAJĘŁA I MIEJSCE W PUNKTACJI NA NAJLEPSZĄ KLASĘ W POZALEKCYJNYCH ZAWODACH SPORTOWYCH VIII LO W BYDGOSZCZY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.

W dniu 28 kwietnia br. odbył się finał wojewódzkiej licealiady w koszykówce dziewcząt. Uczennice Naszej Szkoły wygrały turniej w Bydgoszczy. W rozgrywkach wojewódzkich koszykarki wywalczyły komplet pięciu zwycięstw. Finał ogólnopolskiej licealiady odbędzie się w Łodzi.
trener zespołu: Krzysztof Janik.

Agnieszka Kozłowska (1D), Oliwia Arendt (1D), Weronika Papiernik (1C), Natalia Gwizdała (1C), Magdalena Błysz (1B) reprezentujące Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wywalczyły w dniu 26 kwietnia awans do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK. Trenerem zespołu jest Krzysztof Janik.

kwiecień 28 2015 15:13:52 · Drukuj
PATRYCJA MAKOWSKA ZAJĘŁA II MIEJSCE W PUCHARZE POLSKI

W dniach 24-26.04.br odbyła się we Wrocławiu I Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym.
Uczennica Naszej Szkoły - Patrycja Makowska (klasa 2w) w kategorii juniorek zajęła 2 miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc i 4 miejsce w konkurencji Karabin pneumatyczny 40 strzałów oraz 4 miejsce w konkurencji Karabin sportowy 3x20 strzałów.

ZDJĘCIE

DYPLOM

Gratulujemy !!!

kwiecień 28 2015 07:58:54 · Drukuj
FILIP STRYCHALSKI NA VII MIEJSCU
W dniu 25.04.br odbyły się w w XI LO - Indywidualne Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Na zawodach startowali uczniowie m.in. z Opola, Lęborka, Chełmna, Wrocławia, Poznania. Flip Strychalski (1D) zajął VII lokatę. Zwyciężył w trzech pojedynkach, a w trzech zanotował porażki. Opiekunem sportowca jest Piotr Szopiński.

kwiecień 28 2015 07:57:04 · Drukuj
IV. Olimpiada OC
Uczniowie klasy 3c Andrzej Mrozik i Damian Wiśniewski zakwalifikowali się do finału IV. Olimpiady Obrony Cywilnej.

Gratulujemy!!!

kwiecień 27 2015 14:33:05 · Drukuj
SUKCESY W TURNIEJU RZUTÓW DO KOSZA ZA 3 PUNKTY

W dniu 22 kwietnia br. odbył się XIII Turniej rzutów do kosza za trzy punkty o Puchar Dyrektora Z. Sz. Samochodowych.

Każdy uczestnik wykonywał po 5 rzutów z trzech pozycji, a na oddanie15 rzutów było 60 sekund.

Drużyna VIII LO w składzie: Jakub Pawiński (2B), Piotr Derda (2A) i Radosław Senski (2D) zajęła II miejsce.
Jakub Pawiński (2B) indywidualnie uplasował się na III pozycji.
Rozegrano również zawody dla nauczycieli w których Tomasz Żurawski zajął III miejsce.

kwiecień 22 2015 14:30:36 · Drukuj
VII Warsztaty Historyczne
"Nie bój się, jestem, nie odejdę".

...teraz jest także w nas...
i zostanie do końca naszych dni...Auschwitz...

Bo kto raz przekroczył granicę między wyobraźnią
a Świadectwem zobowiązuje się do Pamięci.

O brutalnie odebranych imionach.
O zdeptanych lśniącym butem marzeniach.
O dzieciństwie przerwanym, wyrwanym
z bezpiecznych objęć matki i ojca.

Jesteśmy by przypominać galopującemu donikąd światu o tych, którzy w jednej chwili mieli stać się "czymś". O ludziach bez wczoraj, bez dziś, bez jutra...

To już kolejne Warsztaty Historyczne współorganizowane z VII Liceum Ogólnokształcącym.
Program:
Zwiedzanie studyjne terenu byłego obozu Auschwitz-Birkenau "Śladami Tadeusza Borowskiego"
Zajęcia warsztatowe "Śladami Tadeusza Borowskiego" - dr Alicja Białecka
Wykład: "Ludobójstwo po Auschwitz - zdarzenie niewyjątkowe w XX wieku" - dr Alicja Bartuś
Uczestnictwo w Marszu Żywych
Wizyta w Fabryce Schindlera w Krakowie.
Zwiedzanie z przewodnikiem Kazimierza.

kwiecień 21 2015 21:18:16 · Drukuj
MAGDALENA KARPIŃSKA WYWALCZYŁA SREBRNY MEDAL MP JUNIOREK W PIŁCE SIATKOWEJ

Uczennica Naszej Szkoły Magdalena Karpińska zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek w piłce siatkowej.
Drużyna Pałacu wygrała w fazie grupowej trzy spotkania: UKS Orzeł Malbork 3:0, Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 3:1 oraz z KS Budowlani Łódź 3:2.
W meczu półfinałowym siatkarki Pałacu pokonały Gedanię Gdańsk 3:0 (25:23, 25:23, 29:25).
W spotkaniu o złoty medal Pałac uległ LTS Legionovia Legionowo 1:3 (26:28, 25:23, 18:25, 22:25).
Magdalena Karpińska jest uczennicą klasy 3S.

kwiecień 20 2015 17:09:54 · Drukuj