VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
Nawigacja
Strona Główna
O szkole
Grono pedagogiczne
Sukcesy nauczycieli
Programy nauczania
Kontakt
Komunikaty
Rekrutacja
Z życia szkoły...
Filmowa Ósemka
Współpraca międzynarodowa
Stowarzyszenie
Galeria
Wspomienia
Wspomienia - Galeria
Szukaj
Wszystkie artykuły
Stypendyści
Piszą o nas ...
Losy absolwentów
Siatkarski Ośrodek Szkolny
Przedmioty
Biologia
Chemia
Fizyka
Geografia
Historia
Informatyka
Jezyk angielski
Język francuski
Język łaciński
Język niemiecki
Język polski
Matematyka
PO/EdB
Przedsiębiorczość
Religia
WOS
Wychowanie fizyczne-sport
Dla uczniów
Deklaracje
Plan lekcji
Biblioteka
Matura
Terminarz
Układ godzinowy
Pedagog szkolny
Samorząd uczniowski
Klasa wojskowa
Dla rodziców
Zebrania i drzwi otwarte
Badanie słuchu
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna
Po lekcjach
Projekty
SIGG
Animi Causa
Teatr szkolny
8-kowy Klub Recenzenta
Koło Młodych Dziennikarzy
Ósemka literacko - artystyczna
P o m a g a m y
Promocja zdrowia
Turystyka
Zajęcia dodatkowe
Zespół redakcyjny
Polityka Cookies

SUKCES SPORTOWY
Nasza Szkoła zajęła II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt o Mistrzostwo Bydgoszczy. Składa reprezentacji: Agata Goła (2a), Kamila Kamińska (2e), Roksana Karkiewicz (1w), Aleksandra Kubik (2a), Adriana Lipowska (3b), Iza Michalska (2b), Monika Piątek (2b), Aurelia Pyra (2b), Martyna Sawa (3s), Paulina Szmanda (1w), opiekun Marek Piekarski. Rozgrywki grupowe: VIII LO - ZS Centrum Kształcenia Rolniczego 2:1, VIII LO - ZS Drzewnych 3:0, VIII LO - IV LO 1:0. Finał: VIII LO - XI LO 1:3.
Serdecznie gratulujemy!!!


kwiecień 15 2014 15:41:01 · Drukuj
KLASA 1W NAJLEPSZA!
KLASA 1W ZAJĘŁA I MIEJSCE W PUNKTACJI NA NAJLEPSZĄ KLASĘ W POZALEKCYJNYCH ZAWODACH SPORTOWYCH VIII LO W BYDGOSZCZY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
Czytaj więcej
Zdjęcia z zawodów w VIII LO

kwiecień 14 2014 19:49:36 · Drukuj
Bydgoszcz w czasie okupacji niemieckiej
W dniu 11 kwietnia 2014 r. przedstawiciele klasy III a uczestniczyli w Sesji Młodzieżowej pt. "Bydgoszcz w czasie okupacji niemieckiej". Organizatorem spotkania był Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy ZSO nr 1 w Bydgoszczy.
W trakcie spotkania zostały zaprezentowane referaty ukazujące złożoną sytuację ludności polskiej w Bydgoszczy w okresie II wojny światowej.
Całość spotkania została podsumowana wystąpieniem prof. Janusza Kutty.

kwiecień 11 2014 20:25:49 · Drukuj
"Dla ciebie Polsko i dla twojej chwały" - gen. J. Haller
W dniu 11 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy I a złożyli kolejną wizytę na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Uczestniczyli w wykładzie pani dr Ilony Błaszczyk
nt. "Związków gen. Hallera z Bydgoszczą". Młodzież mogła dowiedzieć się o wielu ciekawych, dotąd nieznanych szczegółach na temat życia i działalności gen. Hallera.
W trakcie wykładu często przewijało się zdanie, które powinno być dewizą dla wszystkich pokoleń "Dla ciebie Polsko i dla twojej chwały".

kwiecień 11 2014 20:16:08 · Drukuj
SUKCES
Michał Zieliński (klasa 1D) wywalczył II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Bydgoszczy w Szachach. zdjęcie

kwiecień 11 2014 14:01:06 · Drukuj
NASZE UCZENNICE WYWALCZYŁY BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOREK W PIŁCE SIATKOWEJ
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz uczące się w NASZEJ SZKOLE zdobyły brązowy medal podczas FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK, które odbyły się w dniach 02-06.04.br. w Kętrzynie. W meczu o trzecie miejsce siatkarki Pałacu pokonały UKS Orzeł Malbork 3:0 (25:17, 25:11, 25:20). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Zuzanna Pieczka, a najlepszą broniącą całego turnieju - Anna Korabiec. Skład zespołu: Julia Twardowska, Anna Korabiec, Zuzanna Pieczka, Marta Ciesiulewicz, Barbara Browarczyk, Marta Ziółkowska, Anna Bączyńska, (wszystkie klasa 3S), Magdalena Karpińska, Pola Nowacka, Karolina Szczygieł (wszystkie klasa 2S), trener Maciej Kromrych.
Serdecznie gratulujemy!!!


kwiecień 06 2014 11:07:52 · Drukuj
Konkursy dla gimnazjalistów (VI Festiwal Kultury)
Miło mam poinformować, że zostały rozstrzygnięte konkursy dla gimnazjalistów w ramach VI Festiwalu Kultury. Wszystkich laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczysty finał, który odbędzie się 7 kwietnia o godz. 11.00 w Auli VIII LO.

Gratulacje!

Czytaj więcej

kwiecień 05 2014 11:56:21 · Drukuj
SPORTOWCY ,,ÓSEMKI" NAJLEPSI!!!
Zakończyły się rozgrywki we współzawodnictwie sportowym Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Bydgoszczy. Po rozegraniu 14 konkurencji, młodzież VIII LO wygrała - 133 pkt i wyprzedziła Zespół Szkół nr 5 (XV LO, XX LO MS) - 131 pkt i XI LO - 117 pkt. Młodzi sportowcy brali udział w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka chłopców, pływanie dziewcząt i chłopców, piłka nożna chłopców, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, koszykówka dziewcząt i chłopców, tenis stołowy dziewcząt i chłopców oraz szachy dziewcząt i chłopców.
Szczegółowe informacje

Strona oficjalna Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Bydgoszczy

Serdecznie gratulujemy!!!

kwiecień 03 2014 15:49:29 · Drukuj
Uratujmy wzrok Elizy
W piątek 4.04.2014r. odbędzie się charytatywna akcja "Uratujmy wzrok Elizy" . Na loterii fantowej można będzie kupić los za 2zł - do wygrania cenne nagrody rzeczowe w tym "niepytajki". W sprzedaży będzie również pyszne ciasto oraz prace ręczne przeznaczone na kiermasz przez ludzi wielkiego serca.
Eliza Urbaniak urodziła się 16.05.2013r. Kiedy miała 7 tygodni zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy oka siatkówczaka. Przez pół roku otrzymywała chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie lecz ostatecznie nie udało się uratować oczka i zostało ono usunięte. Zamiast niego ma teraz sztuczną protezę która wymieniana jest co 3 miesiące w Krakowie. Nie jest to jednak koniec walki z rakiem. Elizka która ma teraz 9 miesięcy ma guza nowotworowego na drugim oczku - jedynym jakie jej zostało! Dlatego teraz rodzice muszą szybko zebrać 300.000 zł na bardzo skuteczne leczenie melphlanem w Londynie, które 80%-tom leczonych dzieci pozwoliło uratować oko.

kwiecień 02 2014 08:17:52 · Drukuj
MISTRZOSTWA VIII LO W PIŁCE SIATKOWEJ
Mecze odbędą się w dniu 7 kwietnia 2014 r. (poniedziałek) od godz. 15.30.
Rozgrzewka godz. 15.15
Półfinał godz. 15.30 - klasa 3s - klasa 2a
Półfinał godz. 15.50 - klasa 2e - klasa 3d
Mecz o miejsca I-II - godz. 16.10
Mecz o miejsca III-IV - godz. 16.30

Czytaj więcej o zawodach sportowych

marzec 31 2014 19:04:21 · Drukuj
IV Warsztaty Historyczne
W dniach 19-22 marca odbyły się IV Warsztaty Historyczne, tak jak w latach ubiegłych współorganizowane z VII Liceum Ogólnokształcącym. W tym roku pojechaliśmy do stolicy i ruszyliśmy "Śladami getta warszawskiego". Odwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich, Żydowskich Instytut Historyczny. Drugiego dnia przez 5 godzin przemierzaliśmy ulice dawnego getta. W piątek pojechaliśmy do miejsca, które było "ostatnim etapem" dla wielu warszawskich Żydów - do Treblinki.
Aby lepiej poznać kulturę, zwyczaje wyznawców judaizmów odwiedziliśmy dwukrotnie synagogę - pierwszy raz, aby w towarzystwie przewodnika poznać to miejsce i jego znaczenia, a drugi raz byliśmy o zachodzie słońca w piątek - na modlitwie szabatowej.
Ostatni dzień, sobota, był to czas odprężenia, odpoczynku od historii (choć może nie do końca...) - odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik.

Za rok - miejmy nadzieję - V Warsztaty Historyczne.

GALERIA

marzec 30 2014 18:52:17 · Drukuj
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Moje finanse
Aktywny w szkole
Aktywny w szkole - twórczy w życiu
Zajęcia rozpoczynają się w styczniu 2014
8-kowy Klub Recenzenta
MEDYK

Szkoła Policealna Medyczna

TECHNIK FARMACEUTYCZNYTECHNIK MASAŻYSTATERAPEUTA ZAJĘCIOWY

OPIEKUN MEDYCZNY

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Znajdź nas na Facebooku
BIP
Szkoła sukcesu
AKTYWNY UCZEŃ

Hosting www.sos-it.pl