Spotkanie z Imanem
Dodane przez marzenaw dnia Czerwiec 11 2018 10:03:41
Jak bardzo przydatna jest znajomość języka angielskiego mogli przekonać się uczniowie klasy IIb w czasie spotkania z gościem z Iranu.
On nie zna polskiego, my nie znamy perskiego - angielski stał się platformą porozumienia.

Iman przyjechał do nas z Poznania, gdzie obecnie studiuje na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Jego ojczyzna to Iran - wg MapsGoogle oddalony od Polski o 5 tysięcy km, samochodem dojedziemy tam podróżują bez przerwy 54 godziny.

Nasz gość opowiedział o swoim kraju, zwyczajach tam panujących. Potem był czas na pytania uczniów.

Spotkanie odbyło się 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole.
Rozszerzona zawartość newsa

Refleksje uczniów po spotkaniu:

Zdziwiło to, że w Iranie panuje taka dobra opinia o Polsce i Polakach. Bo jakby nie patrzeć, to Iran jest dość daleko, a u nas ma się raczej niewielkie pojęcie o tym kraju.
...

Zaskoczyło mnie przedstawienie Iranu z dwóch perspektyw. Imana, który twierdził ze wcale nie jest tak źle jak to wszyscy malują i jego narzeczonej, która opowiadała wrażenie że swojego pobytu, z których można było odczuć ze jednak tamtejsza władza to nadal władza reżimowa.
uczennica 2B

Mnie zdziwiło to że na terenie Iranie nadal obowiązuje kalendarz perski, które jest zupełnie odmienny od tego z którego my korzystamy.
....

Pełne zaskoczenia i totalnie zmienione wrażenie o Iranie. Wydawało mi się że to kraj gdzie nie można czuć się bezpiecznie, wybuchają bomby, ludzie muszą się ukrywać, a tutaj zupełnie odmienne spojrzenie na całą sytuacje.
Iman ma wiele pasji, które może tam realizować. Spotkanie to zainspirowało mnie do odwiedzenia tego kraju i zgłębienia się w wiedzę o nim. Wartościowa lekcja.
Aga