VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
Nawigacja
Strona Główna
O szkole
Dokumenty
Kontakt
Komunikaty
Sukcesy nauczycieli i pracowników
Rekrutacja
Z życia szkoły...
Filmowa Ósemka
Współpraca międzynarodowa
Stowarzyszenie
Galeria
Stypendyści
Edukacja patriotyczna
Piszą o nas ...
Losy absolwentów
KSZTAŁCENIE
Przedmioty
Elementy dietetyki
STREFA UCZNIA
Ważne informacje
Matura
Biblioteka
Pedagog szkolny
Pielęgniarka szkolna
STREFA RODZICA
Terminarz
Zebrania z rodzicami
Ubezpieczenie młodzieży
Badanie słuchu
Ewaluacja wewnętrzna
Ewaluacja zewnętrzna
Po lekcjach
Kącik kulinarny
Projekty
SIGG
Animi Causa
Teatr szkolny
Szkolny Klub Recenzenta
P o m a g a m y
Promocja zdrowia
Turystyka
Zajęcia dodatkowe
Zespół redakcyjny
Polityka Cookies
„LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”
Zima 2017/2018

Kolejna akcja „Listów do Świętego Mikołaja”, ”, w realizację której od ponad dziesięciu lat angażuje się młodzież VIII LO wraz z wychowawcami, za nami.

W tym roku w organizację Gwiazdki dla podopiecznych świetlicy „Promyczek” włączyło się osiem klas. Wspólnie przygotowaliśmy 39 paczek dla dzieci, które naprawdę wierzą ,że ktoś taki jak Mikołaj czy Gwiazdor istnieje.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wcielili się w role tegorocznych „Mikołajów”: klasie I a, klasie I d z wychowawcą panem Mariuszem Piątkowskim, klasie II a z wychowawcą panią Iwoną Ulatowską – Raczyńską , klasie II d z wychowawcą panią Marzeną Czechumską, klasie II c z wychowawcą panią Justyną Baranowską , klasie III a z wychowawcą panią Sławomirą Majzner, klasie III b z wychowawcą Agnieszką Brzykcy, klasie III d z wychowawcą panem Zenonem Jarmołą.

Bardzo dziękuję tym z Was, którzy byli ze mną 18 grudnia w Pałacu Młodzieży i przeistoczyli się w pomocników Mikołaja: Julii Miros, Wiktorii Wojciechowskiej, Wiktorii Zielińskiej, Weronice Szczepańskiej z klasy II c, Natalii Gapskiej, Zuzannie Muss, Kamilowi Zborackiemu i Kamilowi Miszewskiemu z klasy II a, Natalii Zielińskiej, Ani Ledzie , Kacprowi Warczakowi z klasy I a, Magdzie Florek i Natalii Karpińskiej z klasy III b.

Mam nadzieję ,że radość obdarowanych dzieci to dla wszystkich pomocników największa nagroda.Ponad 500 paczek przygotowała młodzież VIII Liceum od 2004 roku w ramach akcji Listy do Świętego Mikołaja. Czy to dużo , czy mało? Trudno powiedzieć, ponieważ każda paczka ma dwa oblicza – jedno osób przygotowujących, drugie osoby obdarowanej.

Zacznijmy od pierwszego. Nie sposób wyliczyć, ilu uczniów, ilu nauczycieli włączyło się w sprawianie radości podopiecznym Klubu Rozwijania Aktywności Dziecięcej „Promyczek” przy Pałacu Młodzieży.Akcja co roku wygląda podobnie – w listopadzie otrzymujemy listy adresowane do Świętego Mikołaja, od tej chwili awansujemy na jego pomocników.

Kiedy czytamy prośby napisane niewyrobionym pismem, z jakże uroczymi błędami ortograficznymi, czujemy w sobie niezwykłą chęć, żeby spełnić wszystkie marzenia dzieci. Lata mijają, zmieniają się prośby, ale nie zmienia się nasz zapał. Kiedy szykujemy paczki, odpisujemy na listy, czujemy magię świąt i wierzymy, że robimy coś ważnego.

O tym, że nasze działania są rzeczywiście ważne, przekonujemy się podczas spotkania gwiazdkowego, kiedy oglądamy lub współtworzymy z dziećmi spektakle jasełkowe, kolędujemy i wreszcie Święty Mikołaj i jego pomocnicy, czyli nasi uczniowie, wręczają prezenty.
Na każdą paczkę czeka konkretne dziecko, naprawdę przejęte spotkaniem, i choć trudno w to uwierzyć, nie zauważające sztucznej brody Pana z Laponii. Mikołaj wykazuje inwencję, wymyślając zadanie dla obdarowanego i już po chwili przygotowana paczka wędruje w odpowiednie ręce.
Gorączkowe rozpakowywanie prezentu, a dla nas chwila niepokoju, czy się spisaliśmy. Jeszcze ten moment , kiedy dzieci z przejęciem czytają napisany przez nas (Świętego Mikołaja) list. I teraz wiemy, że to, co robimy, ma sens. I wcale nie trzeba nam dziękować, bo podziękowaniem jest ta chwila… .Młodzież VIII Liceum nie ogranicza się jedynie do tej jednej imprezy. Licealiści są zaangażowanymi wolontariuszami wspierającymi działalność Klubu. Pomagają dzieciom pokonywać szkolne trudności, bawią się z nimi, organizują czas wolny, zaprzyjaźniają, okazują sympatię i życzliwość. A w grudniu wychodzą z roli korepetytorów i stają się pomocnikami zapracowanego Mikołaja.

I tak co roku .... .

Finał akcji „Listy do Świętego Mikołaja”

luty 23 2017 18:09:57 232 Czytań · Drukuj
Energy@School

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Rekrutacja
Informacje o naborze do szkoły
PODRĘCZNIKI
Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019
Komitet Rodzicielski
Rada Rodziców
przy Stowarzyszeniu Sympatyków Medyka i Ósemki

BGŻ BNP PARIBAS
84 2030 0045 1110 0000 0428 3180
Przetwarzanie danych
Jeżeli nie wyrażasz zgody na publikację na stronie internetowej swojego imienia i nazwiska lub wizerunku skontaktuj się z administratorem danych zsmed@edu.bydgoszcz.pl
Basen


Informacje o dostępności basenu
MEDYK

Szkoła Policealna Nr 2 Medyczno-Społeczna

Opiekun medyczny

Opiekun Osoby Starszej

Opiekunka środowiskowaTechnik masażysta

Bursa nr 2
Placówka przyjazna szkole

Ósemka dla Kresów
Szkolny Klub Recenzenta
Znajdź nas na Facebooku
BIP

Hosting www.sos-it.pl